temizlik görevlisi alımı başvurularıtemizlik görevlisi alımı başvuruları

Çevre Bakanlığı Ortaöğretim Mezunu Temizlik Görevlisi alımı başvuruları sona eriyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ortaöğretim düzeyinden temizlik görevlisi alımı için başvuru işlemlerinde son saatlere girildi. Başvurular yarın sona eriyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına KPSS ortaöğretim puanlarıyla temizlik görevlisi alımı için 26 Ekim 2022 tarihi itibariyle başlayan başvurular , Kariyer Kapısı üzerinden devam ediyor. İşlemler yarın son bulacak. İlgili alımda 68 kontenjan ayrılırken , başvuru yapmak isteyen adayların genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekiyor.

YENİ ALIMLARI KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA VE ABONE OL.

Buna göre adaylarda aranacak şartlar şu şekilde sıralanıyor:

ORTAÖĞRETİM MEZUNU TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI

Bu ilanda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, aşağıdaki genel şartları taşımaları gerekmektedir.

1. İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.
2. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların yerleştirilmeleri yapılmış dahi olsa Bakanlık tarafından atamaları yapılmayacaktır.
3. Yerleştirme işlemi yapılan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesi uyarınca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.  
4. Başvurma genel ve özel şartlar ile yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, ayrıca aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

ORTAÖĞRETİM MEZUNU TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Adayların genel şartlarla birlikte aşağıda belirtilen özel şartları da taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları yapılmayacaktır.
Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak;
1. Herhangi bir Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak.
2. Sağlık bakımından destek personeli (temizlik personeli) olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.
3. KPSS’ye girmiş ve (2020-KPSS Ortaöğretim) sonuçlarına göre KPSS P94 puanı almış olmak.

Başvurular nereden yapılıyor?

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına personel alımı başvuruları için https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYER BANKASI