KYK KREDİ BORCUKYK KREDİ BORCU

KYK Kredi ve burs Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kırklareli’nde AK Parti 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları programında, KYK yurtları ve KYK kredi borcu faizleri ile ilgili konuştu.

YENİ KREDİ , KREDİ FAİZİ HABERLERİNİ TAKİP İÇİN TIKLA VE ABONE OL.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu:

İşte gençlik yatırımları diyoruz. Türkiye’nin yurtları. Yurt örneği dünyanın hiç bir yerinde yok. Kırklareli nereden, nereye hamdolsun. Talep eden, isteyen her öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik. 100 kişiden 97’si değerli arkadaşlar, bunun başka bir örneği yok. Bu çatıda olmak isteyen herkesi, bu kapıları sonuna kadar açarak yurtlarımıza alacağız. İşte diyoruz ya, genç odaklı siyaset. 21 yılda gelinen netice, gençlerini sadece lafla değil, kuru söylemlerle değil, onlara hizmet ederek, onlar için kapıları sonuna kadar açarak gerçekleşiyor. 500 yurt kapasitesini 17 kat artırdık. Bundan sonra da yeni projelerimiz devam ediyor.

Kredi ve burs uygulaması…

500 binden fazla öğrenci, 1 milyondan fazla genç kredi ve burslardan faydalanıyor. Dün parlamentomuz yasalaştırdı. Sn. Cumhurbaşkanımız müjdelemişti. Gençlerimiz artık kredileri aldıkları gibi ödeyecekler. 1961 yılından beri olan farkını da dün nasıl harçları tarihe gömdüysek, kredi borçlarını da AK Parti olarak, Sn. Cumhurbaşkanımızın genç odaklı siyasetiyle tarihe gömdük. Hayırlı uğurlu olsun.