iş arayanlaraiş arayanlara

Geçtiğimiz günlerde haberini paylaştığımız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan işe yönlendirme yardımı yoğun ilgi görüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan birçok sosyal yardım var. Bunlardan biri de arama yardımı. İşe yönlendirme yardım başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden yapılıyor.
SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

İşe Yönlendirme Yardımı Nedir?

işe yönlendirme yardımı

İşe Arama Yardımına Başvuru yapan vatandaşlar, iş görüşmelerine giderken yaptığı masraflar ( yol parası, traş ücreti vb), Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Aile Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, İŞKUR aracılığı ile işe yönlendirildiği bilgisi olanlara yardım yapılıyor. Ödemeler SYDV’ler tarafından yapılıyor. Söz konusu yardımdan faydalanmak için 18-55 yaş aralığında ve SYDV’ler tarafından çalışabilir durumda olan sosyal yardım yararlanıcılarından olmak gerekiyor.

İş Arama Yardımı Başvuru Şartları

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • 55 yaşından küçük olmak,
  • Çalışabiliyor durumda olmak,

İş Arama Yardımı için Nereye Başvurulacak?

Kişinin işe yönlendirildiği bilgisi İŞKUR tarafından Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi‘ne bildirildikten sonra 30 gün içerisinde ikametgahının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilmektedir.

İş arama yardımı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sitesini https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL