asgari ücretasgari ücret

Asgari Ücret konusunda son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kanal 7 ekranlarında Başkent Kulisi programının konuğu oldu. Burada ekonomi ve asgari ücrete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, 2022 yılında asgari ücrete 2 kere zam yapıldığını hatırlatarak, asgari ücrete 2023 yılında da yüksek bir zam geleceği sinyalini verdi. Asgari ücrete yapılacak zam oranına dair soru ise yanıtsız kaldı.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI HABERLERİNİ TAKİP İÇİN TIKLA VE ABONE OL.

Numan Kurtulmuş, canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

Bizdeki tabii ki çok yüksek bir seviyede bunu görüyoruz. Ama özellikle son dönemlerde geçtiğimiz yıl içerisinde iki kez asgari ücrete iyileştirme yapıldı. İnşallah bu yıl sonu yani daha doğrusu önümüzdeki yıl başı itibariyle asgari ücrette yine çok yüksek bir, vatandaşımızı memnun edecek, çok titiz çalışmalar sonucu vatandaşımızın alım gücünü artıracak bir asgari ücret belirlemesi olacak.

İŞÇİ, MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINDA DA İYİLEŞMELER ORTAYA ÇIKACAK

İşçi ve memur emeklilerinin de aynı şekilde maaşlarında iyileşmeler ortaya çıkacak. Yani fiyatlar yukarıya çıkmışken bu fiyat artışlarının karşısında vatandaşın ezilmemesi için ilave desteklerin artırıldığını görüyoruz. Örnek olsun diye söylüyorum, TOKİ’nin ilan etmiş olduğu bu sosyal konut projesi tam da sadece bir konut projesi olarak görmemek lazım. Bunun ötesinde çok büyük bir sosyal projedir. Seçim dönemine daha düşük bir enflasyonla gidilmesi hedefleniyor.