6 İlde TYP Kapsamında 2 Bin 760 Personel Alınacak. Türkiye İş Kurumu üzerinden (İŞKUR) üzerinden yayımlanan duyurulara göre, İl özel idaresi, kaymakamlık ve valiliklere 2760 personel alınacak. TYP kapsamında yapılacak olan personel alımına başvuru yapacak adayların, belirtilen şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

6 İlde TYP Kapsamında 2 Bin 760 Personel Alınacak.

Türkiye İş Kurumu üzerinden (İŞKUR) üzerinden yayımlanan duyurulara göre, İl özel idaresi, kaymakamlık ve valiliklere 2760 personel alınacak. TYP kapsamında yapılacak olan personel alımına başvuru yapacak adayların, belirtilen şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Kamuya ve özel sektöre personel alımlarını anlık takip için Kariyer Bankası mobil uygulamasını tıkla ve ücretsiz indir.

Alım Yapılacak İller ve İlan Numaraları

İLKONTENJAN
IĞDIR500
ORDU150
BOLU20
ŞANLIURFA1190
KIRIKKALE400
ÇORUM500
TOPLAM2.760
typ personel alımı
typ personel alımı
işkur typ personel alımı

Başvuru Tarihleri ve Yeri

Kaymakamlık ve valilere TYP kapsamında yapılacak personel ve işçi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfası https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, aşağıdaki görsellerde olduğu gibi önce “İş arayan” kısmına, daha sonra “toplum yararına programlar” seçeneğine tıklayıp, en son TYP arama kısmına tıklayarak karşınıza gelecek ekranda ilan numarası ve şehri yazıp arattığınızda istediğiniz TYP ilanı ekrana gelecektir. Başvurunu aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

typ personel alımı
typ personel alımı
typ personel alımı

Kaynak gösterilmeden kopyalanan haberler için uyarı verilmeden yasal süreç başlatılacaktır.

KARİYERBANKASİ.NET