29. dönem pomem29. dönem pomem

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yeni polis alımı haberleri bekleyen adayların 29. dönem POMEM için kontenjan konusunda da çağrıları devam ediyor.

Daha önce sosyal medya hesaplarından gerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gersekse Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek şanlı polis üniformasını giymek için heyecanlandıklarını ve yeni alımların en az 15 bin kontenjan müjdesiyle duyurulmasını beklediklerini belirten adaylara güzel haber gelecek mi? henüz net bir açıklama maalesef yok.

Geçtiğimiz dönemlere nazaran yeni polis alımlarında kontenjan artışı görmek mümkün. Yeni düzenlemelerle birlikte çok sayıda polisin emekli olabileceği, 29. dönem POMEM alımların da artan açık nedeniyle fazla olabileceği iddialar arasında.

ADAYLAR, 29. DÖNEM POMEM İÇİN DAHA ÖNCE DE SOSYAL MEDYADAN KAMPANYA DÜZENLEMİŞLERDİ

Adaylar, 15 bin kontenjan konusunda sık sık sosyal medya kampanyaları düzenleyerek KariyerBankasi sitesini de etiketleyip, seslerini duyurmaya çalışıyor.

POLİS ALIMI DUYURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

Polis alımı duyuruları İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sayfası olan www.pa.edu.tr adresinden yapılıyor. Polis alımları için başvurular e-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. 29. dönem POMEM konusunda yeni duyurular geldikçe sizlerle paylaşacağız. Bu arada yeni kariyer fırsatlarını takipte kalmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz. Abone olmak için TIKLA. Yeni alımlar konusunda siz ne bekliyorsunuz? yorum olarak bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

28.DÖNEM POMEM’DE KONTENJAN DAHA SONRADAN ARTIRILMIŞTI

28. dönem POMEM’de 8 bin ilan edilen kontenjan daha sonra yapılan duyuruyla 10 bine çıkarılmıştı. Akademi resmi sayfasından alıma dair, “Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 6.400 lisans (5.120 erkek ve 1.280 kadın), 1.600 önlisans (1.280 erkek ve 320 kadın) olmak üzere toplam 8.000 öğrenci alımı kontenjanı; 8.000 lisans (6.400 erkek ve 1.600 kadın), 2.000 önlisans (1.600 erkek ve 400 kadın) olmak üzere toplam 10.000 öğrenci alımı olacak şekilde arttırılmıştır.” denilmişti.