yds sonuçlarıyds sonuçları

23 Ekim YDS sonuçları ne zaman açıklanıyor? sorusu yanıt buldu. ÖSYM’nin resmi sayfasından yapılan açıklamada YDS soruları ve cevap anahtarları yayımlanırken, ilgili sınava ait sonuçların da ne zaman açıklanacağı netleşti. YDS/2 sonuçları 8 Kasım’da açıklanıyor.

YDS SORULARI VE CEVAP ANAHTARI YAYIMLANDI

23 Ekim YDS/2 soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayımlandı. ÖSYM’den yapılan resmi açıklamada sorularla ilgili şu ifadeler yer alıyor:

23 Ekim 2022 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na ait (2022-YDS/2) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Ekim 2022 tarihinde saat 15.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecektir. Temel soru kitapçığı görüntüleme süreci, 02 Kasım 2022 tarihinde saat 23.59’da sonlanacaktır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2022-YDS/2 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (%10)