WhatsApp, son dönemde getirdiği yeniliklerle dikkat çekiyor ve en son duyurusuyla ekran paylaşımı özelliğinin geleceğini bildirdi. Bu özellik, Microsoft Teams ve Zoom gibi iş uygulamalarında oldukça popüler.

WhatsApp’tan İş Uygulamalarına Rakip Özellik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp, ekran paylaşımı özelliğini yaklaşan güncellemeyle birlikte kullanıma sunmayı planlıyor. Bu özellik, özellikle Microsoft Teams ve Zoom gibi iş uygulamalarında yoğun olarak kullanılıyor.

Ekran Paylaşırken Kayıt Olanağı

Engadget’te yer alan habere göre WhatsApp’ın yeni güncellemesi, kullanıcılarına görüşme esnasında ekran içeriğini kaydetme ve görüntüleme imkanı sağlayacak. Şimdilik sınırlı sayıda Android Beta Test kullanıcısı tarafından kullanılabilen bu özellik, önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulacak. Ancak güncellemenin eski Android modellerinde desteklenmeyeceği tahmin ediliyor.

WhatsApp’tan İki Yeni Özellik Duyurusu

WhatsApp’ın sahibi olan Meta firması, WhatsApp’ı çağın gerekliliklerine göre güncelleme çalışmalarına devam ediyor. WhatsApp, son olarak kullanıcılarını iki yeni özellikle sevindirdi. Birincisi, kullanıcılara mesajları 15 dakika içinde düzenleme imkanı veren bir güncelleme. İkincisi ise telefon numaralarını tarihe gömdüğü belirtilen ‘kullanıcı adı’ özelliği oldu.

TEKNOLOJİ DÜNYASINA DAİR SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLA İNDİR.

%d blogcu bunu beğendi: