burs başvurularıburs başvuruları

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sürecinde sona geliniyor.

Sonuçlar için heyecanlı bekleyiş de başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ortaöğretim düzeyinden burs başvuru işlemleri 7 Kasım 2022 tairhinde başlamıştı. İlgili burs başvuruları 20 Kasım itibariyle sona erecek. Burs başvuru sonuçları Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasından ilan edilecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü‘nden geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruda , online burs başvurularının https://burs.vgm.gov.tr/Login.aspx?BasvuruTuru=OO adresinden yapılacağı aktarılmıştı.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları daha sonra VGM resmi sayfasından açıklanacak. Burs sonuçları açıklandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi Google Play üzerinden ücretsiz indirebileceğiniz Kariyer Bankası mobil uygulaması ile bilgilendireceğiz TIKLA ve İNDİR. Yine ilgili sonuçlara ve diğer detaylara https://www.vgm.gov.tr/sayfalar/burs-basvurulari adresinden de erişim sağlayabilirsiniz.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ2022 – 2023 EĞİTİM YILI BURS BAŞVURU TARİHLERİ​​
 Eğitim Yardımı TürüBaşvuru DurumuBaşlangıçBitiş
Ortaöğrenim Bursu(ilkokul/ortaokul/ lise)Ortaöğrenim Burs Başvuruları07 Kasım 202220 Kasım 2022
Yükseköğrenim Bursu(önlisans/lisans)Yükseköğrenim Burs Başvuruları henüz başlamamıştır. Başvuru süreleri içerisinde başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.21 Kasım 202230 Kasım 2022
Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu(önlisans/lisans)Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Burs Başvuruları henüz başlamamıştır. Başvuru süreleri içerisinde başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.21 Kasım 202230 Kasım 2022

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Eğitim Yardımları ve Yükseköğrenim Bursları için alınan başvurular açık kontenjanlarımız nispetinde, aşağıda belirtilen ilgili mevzuata göre öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Başvuru alma, başvuru değerlendirme, burs bağlama ve takip işlemleri, Vakıflar Yönetmeliği ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği doğrultusunda yerine getirilmektedir.