DOLAR TAHMİNİDOLAR TAHMİNİ

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolarla ilgili tahminlerini açıkladı. Medyatava’da yayımlanan habere göre Selçuk Geçer dolar kurunda 18.55 lirayı gördükten sonra doların yeni hedefinin ne olacağını açıkladı. Döviz ve altın piyasası gelecek rakamları beklemekte.

Selçuk Geçer önümüzdeki günlerde doların akıbeti hakkında neler yaşanacağını açıkladı.

Doların 18.55 TL Sınırını Aşması Üzerine Geçer Dolar Tahminini Açıkladı!

Selçuk Geçer Dolar kurundaki artışın akaryakıt fiyatlarından başlayarak her şeye yansıdığını artık bilmeyen kalmadı. Önceki gün dolar kuruna bağlı olarak benzinin litresine 1 lira 42 kuruşluk zam geldi. Bu akşamda benzine zam bekleniyor. Bu zamların en önemli sebebi dolar kurundaki artış” açıklamalarında bulundu.


Ayrıca Selçuk Geçer “2021 yılın eylül ayında merkezin faizi 19 puandı” diyen Selçuk Geçer “Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayında toplam 500 baz puan indirim yapan Merkez Banası Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında faizi sabit tuttu. Mayıs ayında da Merkez Bankası faizi sabit bıraktığını açıkladı. Enflasyona endeksli tahvil ve ya süper Bono çıkarılacak açıklamalarından sonra iktidarın Kur Korumalı Mevduat uygulamasından istediği verimi alamadığının anlaşılmasından sonra doların ateşi yeniden yükselişe geçti. Dolar aralık ayında 12 liradan işlem görüyordu. Aralık ayından sonra bugüne kadar yükselen dolar 16 lira 50 kuruşu aştı. Doları artık tutamıyorlar diyen Selçuk Geçer, dolar 19 lirayı gördükten sonra 30 lira olana kadar yükselmeye devam edecek” ifadelerini kullandı…

Kariyer Bankası sitesindeki haberler yatırım tavsiyesi değildir.

KARİYERBANKASI