iş bankası personel alımıiş bankası personel alımı

İş Bankası 4 farklı unvanda personel alımı için başvuru topluyor. Türkiye İş Bankası’nın kariyer sayfasından yapılan duyuruda; Sistem uzmanı, Bilgi Sistemleri İç Kontrol Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, Risk Yönetimi Uzman Yardımcısı unvanlarında alım yapılacağı aktarılıyor.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL

İŞ BANKASI 4 FARKLI UNVANDA PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI 31 ARALIK’TA SONA ERİYOR

İlgili duyuruda, istihdam edilecek personellerin İstanbul’da görevlendirileceği kaydediliyor. Başvurular İŞ Bankası’nın kariyer sayfasından online alınıyor. Son başvuru tarihi tüm ilanlarda 31 Aralık 2022 olarak açıklandı.

Adaylar, detaylar ve iş başvuruları için https://ik.isbank.com.tr adresini ziyaret edebilirler.

SİSTEM UZMANI ALIMI İŞ TANIMI

Sistem Uzmanı pozisyonundaki ekip arkadaşlarımız Veri Yönetimi, Bilgi Teknolojileri Bölümlerinde; veri bilimi, yapay zeka, iş zekâsı, veri analitiği çalışmaları ve geliştirmeleri, veri ambarı ve büyük veri altyapılarının yönetimi, test otomasyon, performans test, test ortamları ve test verisi yönetimi, risk ve uyum konularının yasalar, mevzuatlar ve uluslararası standartlar çerçevesinde yönetimi, ana sistem, sunucu (Unix, Linux, Windows Server, VMware), veri depolama, yedekleme altyapılarının yönetimi, uygulama sunucuları (WebSphere, IIS, Sharepoint), veri tabanlarının (Oracle, DB2, MS SQL, IMS), İletişim ağlarının (WAN, LAN, VoIP, IP Telephony) yönetimi, veri mimarisi yönetimi ve proje yönetimi alanlarında çalışmalarını sürdürürler.

BİLGİ SİSTEMLERİ İÇ KONTROL UZMANI İŞ TANIMI

Bilgi Sistemleri İç Kontrol Uzmanı olarak İç Kontrol Bölümü’nde görev yapan ekip arkadaşlarımız; bilgi sistemleri riskleri, kontrolleri ve denetimi alanlarında, bağımsız ve objektif değerlendirmeler yaparak, BT denetim standartları çerçevesinde genel uygulama ve BT güvenliği kontrolleri, COBIT, ITIL ve ISO 27001 gibi BT denetim standartlarına uyum alanlarında çalışmalarını sürdürürler. Bilgi Sistemleri İç Kontrol Uzmanı olarak görev yapacak ekip arkadaşlarımız “Sistem Uzmanı” unvanıyla göreve başlarlar.

SİBER GÜVENLİK UZMANI İŞ TANIMI

Siber Güvenlik Uzmanı pozisyonundaki ekip arkadaşlarımız; teknolojinin, güncel gelişmelerin ve siber güvenlikle ilgili olayların takip edilmesi, kurumun siber güvenlik olgunluğunun geliştirilmesi için çözümler üretilmesi, siber saldırılar, savunma teknikleri, zararlı yazılımlar ve siber olaylara müdahale konularında uzmanlık kazanılması, bilgi güvenliği araçlarının ve uygulamalarının yönetilmesi, veri güvenliğinin sağlanması ve kişisel verilerin korunmasına yönelik süreçlerin ve araçların yönetilmesi alanlarında çalışmalarını sürdürürler. Siber Güvenlik Uzmanlarımız, Sistem Uzmanı unvanında göreve başlarlar.

RİSK YÖNETİMİ UZMAN YARDIMCISI İŞ TANIMI

Risk Yönetiminde çalışan ekip arkadaşlarımız, Bankanın risk profilini düzenli olarak izler ve üst yönetime raporlarlar. Solo ve konsolide bazda finansal ve finansal olmayan risklerin ve risk limitlerinin ölçülmesi, izlenmesi ve düzenli olarak raporlanması çalışmalarında bulunur, risk yönetimi konusundaki ulusal ve uluslararası düzenlemeler ile en iyi uygulamaları takip eder, yenilikleri Banka’nın risk ölçüm ve yönetim süreçlerine entegre ederek, risk politikalarının güncel tutulması ve politikalara uyum düzeyinde görev alırlar. Risk yönetimine ilişkin süreçleri iyileştirerek, Basel ve IFRS 9 çerçevesinde risk modelleri geliştirerek modelleri periyodik olarak izler, modellerin kullanım uygunluğunu incelerler. Modellerin Banka sistemlerine entegre edilmesi sürecinde iş birimleri ve yazılım ekipleriyle birlikte çalışarak işleyişin kontrolünü sağlar, İSEDES, önlem planı ve stres testi çalışmalarına destek verirler.