TÜRK PATENT VE MARKATÜRK PATENT VE MARKA

Türk Patent ve Marka Kurumu personel alımı başvuruları devam ediyor. 7 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre Eczacılık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Kimya, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği bölümü mezunlarından Türk Patent ve Marka kurumuna personel alımları yapılıyor. Başvurular internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Söz konusu alıma başvuru yapacak olan adayların, belirtilen başvuru koşullarını sağlaması gerekmektedir.

En az lise mezunu, KPSS ve KPSS şartsız memur ve sözleşmeli personel alımlarından anında haberdar olmak için Kariyer Bankası mobil uygulamasını TIKLA ve ÜCRETSİZ İNDİR. Personel alımları cebine gelsin!

Türk patent ve marka kurumu

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU PERSONEL ALIM KOŞULLARI

  • 1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,
  • 2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren, mühendislik, fen, fen edebiyat, eczacılık, güzel sanatlar fakülteleri veya fakültelerin tasarım bölümleri ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının Tablo1’de belirtilen öğrenim dallarından (bölümlerinden) mezun olmak,
  • 3) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; (A) grubu kadrolar için 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) Tablo-1’de belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak,
  • 4) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (C) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak.
  • 5) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMUNA PERSONEL ALIMLARINDA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru sürecine ilişkin, “Başvurular, şartları taşıyan adaylar tarafından, Resmi Gazete’de yayımlanan ilan tarihinden (7 Kasım 2022) itibaren 30 (otuz) gün içinde elektronik ortamda Kurumumuz resmi internet sitesinin (www.turkpatent.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak yapılacaktır. Sadece Kurum internet sitesi üzerinden yapılan başvurular geçerli olup, Kurumumuza elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.” deniliyor.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL