toki kura tarihleritoki kura tarihleri

TOKİ sosyal konut kura tarihleri belli olmaya başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlk evim projesi çerçevesinde, gençlerden emeklilere, engelli vatandaşlardan şehit yakınları ve gazilere kadar 5 milyon 135 bin geçerli başvurunun yapıldığını söyledi.

İlk etapta inşa edilecek 250 bin sosyal konuttan 50 bininin İstanbul’da olacağını söyleyen Kurum, arsa başvurularına ilişkin ise, “Kasımda sona eren arsa ve iş yeri başvurularımızın süresini 15 Kasım’a kadar uzattık. Tabi 25 Ekim’de ilk temellerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 40 gün sonra attık. İlk kuralarımızı 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlatıyoruz.” şeklinde konuştu.

12 İL İÇİN TOKİ SOSYAL KONUT KURA TARİHLERİ AÇIKLANDI

Güneydoğu Anadolu bölgesinde 5 şehir, Doğu Anadolu bölgesinde 7 il olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ildeki 22 bin 57 konutun kura çekimlerini gerçekleştireceklerini söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek. Kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 Mart ayında tamamlayacağız. İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz Hayırlı, uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

KARİYER BANKASI