TOKİ BAŞVURULARITOKİ BAŞVURULARI

TOKİ Arsa başvuru işlemleri için beklenen gün geldi. 

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvurular devam ederken, proje ile arsa ve iş yeri sahibi olmak isteyenlerin heyecanla beklediği TOKİ başvuruları başlıyor.  

İlk Evim Arsa” başvuru işlemleri yarın başlıyor. 

Başvurular 7 Kasım‘a kadar devam edecektir. 100 bin konut arsası için başvuranlardan o ilde ikamet etme ve 16 bin liranın altında aylık gelir şartı aranıyor. 100 bin arsa başvuruları Ziraat Bankası şubelerinden alınıyor. Başvuru bedeli için vatandaşlardan 500 TL talep ediliyor. 

YENİ KREDİ VE KONUT KAMPANYALARINI ÜCRETSİZ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL.

İLK İŞYERİM PROJESİ İÇİN TOKİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Yarın başlayacak bir diğer proje ise “İlk işyerim” projesi. Söz konusu proje için de 7 Kasım’a kadar e-Devlet üzerinden ve il merkezlerindeki Halk Bankası, Ziraat Bankası şubelerinden toplamda 10 bin işyeri için başvuru alınacak.

TOKİ İLK EVİM ARSA PROJESİ ARSA SATIŞI BAŞVURU ŞARTLARI:

 • T.C. Vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • O Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek.
 • Tahsis edilecek arsalar, Büyükşehir Merkez ilçelerden herhangi birisinde ise Merkez ilçelerden herhangi birisi sınırı içinde ikamet etmek.
 • Diğer Belediyelerde ise arsa tahsisi öngörülen Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek.
 • Aylık Gelir Durumu 16.000 TL’nin altında olması.
 • Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin veya eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya her hangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına sahip olmaması şarttır.
 • 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.
 • Başvuru bedeli olarak 500 TL yatırılması
  (Noter kurası sonucu kendilerine asıl ve yedek olarak arsa isabet etmeyenler ile arsa tahsisinden yararlanmaktan vazgeçen ve yedek listede sırası gelmeyenlerin başvuru bedeli  iade edilecektir. Kendilerine arsa tahsis edilenlerin ödemiş oldukları başvuru bedeli peşinat bedeline dahil edilecektir.

TOKİ arsa başvurularıyla ilgili tüm detaylara erişmek için https://www.toki.gov.tr/arsa.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kariyer Bankası – Ankara