THY 1000 PERSONEL ALIMI YAPACAK.

THY Depremden Etkilenen Bölgelerdeki Ailelerden 1000 Personel Alacak

Türk Hava Yolları A.O. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye iş imkanı sunulacağını açıkladı.

Konuya dair basın mensuplarına açıklamalarda bulunan THY Y.K. Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, her yıl istihdam edilen personelin bu sene bölgedeki vatandaşlara öncelik verilerek istihdam edileceğini de vurguladı.

YENİ İŞ HABERLERİ YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE İNDİR.

THY Başkanı şu ifadeleri kullandı:

1000 AİLEDEN BİRER KİŞİYE İŞ İMKANI

Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve iştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız. Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz.

EN KISA SÜREDE RESMİ İLAN YAYINLANACAK

Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da 3 ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz. O zamana kadar sabırla beklemenizi rica ediyorum.

Yaklaşan turizm sezonunda Hizmet İhracatçıları Birliklerine üye tüm ilgili sektörlere de öncülük edeceğimize ve onların da bu taşın altına ellerini koyacaklarına inanıyorum. Bu sene üstün gayretleriyle 85 milyar dolar hizmet ihracatına imza atan arkadaşlarımdan her birinin de bu seferberlikte ‘ben de varım’ diyeceğine inanıyor ve istihdam projelerini bekliyorum.