THY 10 bin personel alımı yapmaya hazırlanıyor. THY'den yapılan açıklamada 2033 yılına kadar THY bünyesindeki iştiraklerle beraber personel sayısını 150 bine çıkarmayı hedeflediği aktarılıyor.THY 10 bin personel alımı yapmaya hazırlanıyor. THY'den yapılan açıklamada 2033 yılına kadar THY bünyesindeki iştiraklerle beraber personel sayısını 150 bine çıkarmayı hedeflediği aktarılıyor.

THY 10 bin personel alımı yapmaya hazırlanıyor. THY’den yapılan açıklamada 2033 yılına kadar THY bünyesindeki iştiraklerle beraber personel sayısını 150 bine çıkarmayı hedeflediği aktarılıyor.

Türk Hava Yolları (THY), 2023 yılı hedeflerine uygun olarak bünyesine 10 bin yeni çalışan almayı planlıyor.

1933 yılında sadece 5 uçaklık bir filo ile başlayan THY, bugün 400 uçaklık bir filoya sahip. Dünya genelinde en çok destinasyona uçan şirket olan THY, her geçen gün destinasyon sayısını artırıyor.

Filo büyüklüğünü ciddi oranda genişleten THY, aynı zamanda oluşturduğu istihdam alanlarıyla Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor. Güçlü finansal yapısı sayesinde, 2022 yılında 2 bin 577 kişiyi bünyesine dahil eden şirket, 2023 yılında ise 10 bin yeni çalışan istihdam etmeyi hedefliyor.

YENİ PERSONEL ALIM HABERLERİNİ ANLIK TAKİP İÇİN TIKLA VE İNDİR.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, şirketin hedeflerine dair şu açıklamayı yaptı: “Dünyanın en çok noktasına uçan bayrak taşıyıcı olarak, güçlü finansal yapımız ve geleceğe dönük hedeflerimiz doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Bayrak taşıyıcımız, ülke ekonomisinin büyümesine ciddi katkılar sağlarken, dünyanın ikinci büyük havayolu olma gayretiyle çalışmalarını sürdürüyor.”

2033 YILINA KADAR PERSONEL SAYISINDA HEDEF 150 BİN

THY’nin iştirak şirketleriyle toplamda 75 bin personeli bulunuyor. Firmanın uçak sayısını 435’e, 2033 yılında çalışan sayısını 150 bine ulaştırmayı hedeflediği aktarılıyor.

THY PERSONEL ALIM İLANLARI NEREDE YAYIMLANIYOR?

THY’nin güncel personel alımı duyurularını https://careers.turkishairlines.com/tr-TR/ adresinden takip edebilirsin. Türkiye’nin en sevilen kariyer haber sayfasını anlık takip için tıkla ve katıl.