Tarım Bakanlığı 1500 İşçi Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı sayfasından yayımlanan duyuruda, "4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işçi olarak Bakanlığımız taşra teşkilatına atanmaya hak kazanan asıl hak sahiplerinin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları 07.03.2024-19.03.2024 tarihleri arasında tamamlanmıştır.İlan edilen tarihler içerisinde evrak teslimini yapmayan asıl hak sahiplerinin yerine sırasıyla yedek hak sahiplerinden evrak teslim işlemi yapılacaktır." ifadeleri yer aldı.

Tarım Bakanlığı 1500 İşçi Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı sayfasından yayımlanan duyuruda, “4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işçi olarak Bakanlığımız taşra teşkilatına atanmaya hak kazanan asıl hak sahiplerinin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları 07.03.2024-19.03.2024 tarihleri arasında tamamlanmıştır.İlan edilen tarihler içerisinde evrak teslimini yapmayan asıl hak sahiplerinin yerine sırasıyla yedek hak sahiplerinden evrak teslim işlemi yapılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

2024 yılı yeni işçi, memur ve sözleşmeli personel alımlarından anında haberdar olmak için Kariyer Bankası mobil uygulamasını tıkla indir, tüm memur alımlarından haberin olsun.

Tarım ve Orman Bakanlığı sayfasından yayımlanan resmi duyuruda aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Tarım İşçisi Alımında Evrak Teslimi Yapmayan Asıl Hak Sahiplerinin Yerine Sırasıyla Yedek Hak Sahiplerinin Evrak Teslimi Hakkında

​4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işçi olarak Bakanlığımız taşra teşkilatına atanmaya hak kazanan asıl hak sahiplerinin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları 07.03.2024-19.03.2024 Tarihleri arasında tamamlanmıştır.

İlan edilen tarihler içerisinde evrak teslimini yapmayan asıl hak sahiplerinin yerine sırasıyla yedek hak sahiplerinden evrak teslim işlemi yapılacaktır.

Yedek adaylardan sırasıyla hak sahibi olanların başvuruları, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünce alınacak olup evrak teslim işlemleri 28.03.2024-05.04.2024 tarihleri arasında (Cumartesi-Pazar günü evrak teslim işlemi yapılmayacaktır) (09:30-12:30/13:30-17:00 saatleri arasında) en geç 05.04.2024 tarihi mesai saati sonuna kadar Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne Tarım ve Orman Bakanlığı Atatürk Konferans Salonundaki evrak teslim birimine (Adres: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı, No: 161, 06800, Çankaya/ANKARA) müracaat edilerek, bu duyuru da istenilenlerle birlikte ve özel şartlar da belirtilen belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. 

Yedek aday hak sahiplerinin;

  1. Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı) örneği
  2. 2 Adet fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan Biyometrik fotoğraf (50 mm X 60 mm))
  3. İkametgâh belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
  4. Adli Sicil Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
  5. Askerlik Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
  6. Başvurmuş olduğu açık iş pozisyonunu için gerekli olan Öğrenim Belgesi (diplomanın aslı veya Noter tasdikli sureti ya da barkodlu e-Devlet çıktısı) 
  7. Özel şartlarda belirtilen ilanlar için istenen belge/belgeler ve/veya sertifika/sertifikalar ve/veya barkodlu SGK Hizmet Dökümü
  8. Beyan Formu (Bakanlığımız internet sayfasında temin edilebilir) https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM/Menu/79/Isci-Beyan-Formu
  9. Sağlık Kurulu Durum Bildirir Raporu (Tam Teşekküllü Kamu Hastaneleri)- Çalışmasına engel olacak akıl ve ruh sağlığı problemi olmadığını, görevini yapmasına engel hastalığının/engel durumunun bulunmadığını ve arazi şartlarında çalışabilir olduğunu gösteren tam teşekküllü Resmi sağlık hizmeti sunucusu kamu hastanelerinden alınmış sağlık kurulu raporu– Özel Şartlarda belirtilen sağlık problemlerinin olmadığı ibaresi- Özel şartlarda belirtilen ilanlarda istenen Psikoteknik belgesi

   (Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu)

ile birlikte;

İlanen duyurulur.

YEDEK HAK SAHİPLERİ İL BAZLI GÖSTERİR TABLO

 Yedek Liste Adaylar.xlsx

İŞ İLAN KODLARI VE ÖZEL ŞARTLAR

İŞ İLAN KODLARI VE ÖZEL ŞARTLAR.xlsx 

* (Evrak Teslim yeri (Atatürk Konferans Salonu) ulaşımı için Ankara Metrosu kullanılarak Tarım ve Orman Bakanlığı/Danıştay durağında inilerek, Bakanlık D Giriş kapısı kullanılabilir.)

Kaynak gösterilmeden kopyalanan haberler için uyarı yapılmadan yasal süreç başlatılacaktır.

KARİYERBANKASİ.NET