sözleşmelilere kadro kimleri kapsıyorsözleşmelilere kadro kimleri kapsıyor

Uzun süredir beklenen kamuda sözleşmeli personele kadro düzenlemesi için sona gelindi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sözleşmeli personele kadroya ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Daha önce Ekim ayı itibariyle çalışmaların tamamlanacağı söylenmişti. Basın mensuplarının sorularına yanıt veren Bilgin, çalışmanın aşamasına ilişkin, “Aşağı yukarı çalışma kendi içimizde tamamlandı. Kendi aramızda son bir toplantı yapacağız. Çalışmaya bu hafta son şeklini vereceğiz” diye konuştu.

vedat bilgin kadro

Kamuya yeni alımlar , görevde yükselme sınavları, özel sektör iş haberleri ve daha fazlasını takip için tıkla ve ücretsiz katıl.

Bakan Bilgin, sözleşmelilere kadro düzenlemesiyle ilgili çalışmanın tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacağını söyledi. Taşerona kadro konusundaki soruya net yanıt vermeyen Bakan Bilgin, “Önceliğimiz şu an için sözleşmeli personel kadro. Konuları dosya dosya ele alıyoruz. Şu an gündemimizde sözleşmelilere kadro” diye konuştu.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO DÜZENLEMESİ KİMLERİ KAPSIYOR?

Kapsam konusunda da konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, ilgili düzenlemenin sadece kamuda çalışan 4/B statüsündeki personeller olduğunu söyledi.