Son Dakika: Kasım Celbi Askerlik Yerlerini Açıkladı.Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kasım ayı seçim ve sınıflandırma sonuçlarını adaylarla 27 Ekim 2023 tarihinde paylaştı.

Son Dakika: Kasım Celbi Askerlik Yerlerini Açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kasım ayı seçim ve sınıflandırma sonuçlarını adaylarla 27 Ekim 2023 tarihinde paylaştı.

2023 Kasım Dönemi Askerlik Görevi İçin Sevk ve Celp Tarihleri Belli Oldu

2023 Kasım döneminde askerlik görevini yerine getirecek yükümlüler için sevk ve celp tarihleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı’nın duyurusu sonrasında, askerlik yerleri 27 Ekim 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden erişime açıldı.

MSB Askerlik Yerlerini Duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, askerlik yerlerinin 27 Ekim Cuma günü erişime açıldığı bildirildi.

Bakanlık açıklamalarında şu ifadeler kullanıldı:

“Kasım/Aralık 2023 ve Ocak 2024 döneminde silahaltına alınacak yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sınıflandırma sonuçları belirlenmiştir. Sonuçları, e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz.”

E-Devlet Üzerinden Askerlik Yeri Sorgulama Adımları

E-devlet sistemine girdikten sonra, hizmetler bölümüne tıklayın. Ardından, sayfanın üst bölümünde bulunan “Hizmet Adı” kutucuğuna kısa dönem askerler için “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama”, uzun dönem askerler için ise “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” ifadesini yazın. Daha sonra, karşınıza çıkacak olan linke tıklayın.

Linki tıkladıktan sonra, “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu” veya “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” butonuna tıklayarak, askerlik yapacağınız birliği kolayca öğrenebilirsiniz.

ASKERLİK YERİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLA

%d blogcu bunu beğendi: