sigorta primlerindeki artışsigorta primlerindeki artış

Son zamanlarda tüketiciler, anlaşmalı olduğu sigorta firmalarından sigorta teminat bedellerinin gözden geçirilmesi konusunda mesajlar almaya başladı. 

Vatandaşlara eksik sigorta uyarısı yapılmasıyla ilgili Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu’ndan açıklamalar art arda geldi. 

SIFIR FAİZLİ KREDİ AÇIKLAMASI GELDİ! DETAYLAR VE YENİ HABERLER İÇİN TIKLA KATIL

Ağaoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sigorta şirketleri vatandaşlara cep telefonlarına e postalarına mesajlar göndererek artan enflasyon nedeniyle poliçelerinin teminat limitlerini arttırmalarını öneriyorlar.

Sigortalı bir hasar ile karşılaştığında bugün arabasının evinin eşyasının değeri artmış ama poliçe yapılırken daha düşüktü. Bundan birkaç ay önce.

Bundan dolayı tartışma ortamının olmamasını sağlamak ve kendilerine ek bir gelir kapısı oluşturmak. Burada hukuken esas alınacak husus hasar anındaki sigorta değeri oluyor. Dolayısıyla sigortalanan menfaat değer artışında bulunduysa bununla ilgili tabii ki eksik bir prim söz konusu olacak, eksik bir bedel söz konusu olacak.

Bu da sigortalıları mağdur ediyor. 400 bin liraya aldığı ve 400 bin liradan sigorta ettirdiği aracın değeri bugün 800 bin liraya çıktı. 500 bin liraya aldığı evi değeri bugün 1,5 milyona çıktı. o nedenle bir riske karşı kendilerine tam koruma isteyen vatandaşlarımız ek bir poliçe ödeyerek yaptırsınlar.