42500 personel alımı42500 personel alımı

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı için ilana çıkmaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanlığının 85 bin personel alımı için ilk etapta 42 bin 500 yeni personel alımı ilanına çıkılacak.

Bakan Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün personel alımlarıyla ilgili gerekli kılavuzların ÖSYM’ye yayımlanmak üzere gönderildiğini, yine işçi alımları için de İŞKUR’a gerekli bilgilendirmenin yapıldığını söylemişti.

85 BİN PERSONEL ALIMININ İLK ETABI BAŞLIYOR

Bakan Koca, ilk etapta 42500 personel alımı için ilanlara çıkılacağını ve bu alımların mülakatsız yapılacağını söyledi. Kısa süre içerisinde ilanların yayımlanmasını bekliyoruz. İlanlar yayımlandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizin talepleri doğrultusunda tasarladığımız mobil uygulama ile bilgilendirme yapacağız. İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için TIKLA VE İNDİR.

SAĞLIK BAKANI KOCA 42 BİN 500 PERSONEL ALIMIYLA İLGİLİ NE SÖYLEDİ?

Bakan Koca, “Biliyorsunuz 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etapta 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayımlamak üzere ÖSYM‘ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listelerimizi haftaya göndereceğiz. Mülakat yapmaksızın ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Ardından ikinci etap ilanına da hızla çıkmış olacağız. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4924 sayılı kanuna bağlı sözleşmeli atama çalışmaları sürüyor” diye konuştu.

HANGİ UNVANLARDA ALIM BEKLİYORSUNUZ?

SİZ HANGİ KADROLAR İÇİN İLAN BEKLİYORSUNUZ? YORUM KISMINDA BELİRTİN.