11 bin 317 kadrolu işçi alımı11 bin 317 kadrolu işçi alımı

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımının ilk etabı olan 42500 personel alımı için süreç başlıyor. 11 bin 317 işçi , 31 bin 183 sözleşmeli personel alınacak.

Beklenen açıklama bugün sabah saatlerinde geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 bin 317 kadrolu işçi ile 31 bin 183 sözleşmeli personel alımı için kılavuzların hazır olduğunu duyurdu. Bakan Koca, ilgili kılavuzların ÖSYM ve İŞKUR’a gönderildiğini açıkladı. Peki, İŞKUR üzerinden duyuruları yayımlandı mı?

Kariyer Bankası youtube kanalı Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı haberi…

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI DUYURULARI İÇİN HEYECANLI BEKLEYİŞ

Cevap şimdilik hayır. Yakın zamanda ilgili alımlara dair duyuruların yayımlanacağını öğrendik. İŞKUR üzerinden başvurular başladığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi google play üzerinden ücretsiz indirebileceğiniz Kariyer Bankası uygulaması aracılığıyla bilgilendireceğiz. İndirmek için TIKLA.

11 BİN 317 KADROLU İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARINDA İŞKUR ÜYELİĞİ ŞART OLACAK

Bu arada İŞKUR üyeliği de ilgili alımlara başvuru esnasında şart. İŞKUR resmi internet sayfasından ilgili yönergeleri takip ederek İŞKUR üyeliği oluşturabilirsiniz. Yine ÖSYM üzerinden başvurular da henüz başlamadı. İlgili alıma dair de gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Bizlere Kariyer Bankası instagram sayfasından yazan adayların büyük çoğunluğu özellikle tıbbi sekreter alımlarını beklediklerini belirtiyor. Siz hangi kadrolarda alım bekliyorsunuz. Kariyer Bankası instagram sayfasına takip isteği gönderip, onay aldıktan sonra ilgili sayfada diğer adaylarla bilgi alışverişinde bulunabilir ve yeni kamu ve özel sektör iş haberlerini takip edebilirsiniz. Takip için TIKLA.

BAKAN KOCA NE SÖYLEDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yayımladığı mesajda, “31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’A, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ. Hepimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaşımı rekor retweet alırken, adaylar kontenjan beklentilerini yine ilgili paylaşım altında belirtti.