sınav sorularısınav soruları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, bugün uygulanan 2022 Kaymakamlık sınav soruları ve cevap anahtarını yayımladı.

ÖSYM’nin resmi internet sayfasından Kaymakamlık sınav sorularına ilişkin beklenen duyuru geldi. ÖSYM’den yapılan açıklamada, adayların sınav soruları ve cevap anahtarına https://ais.osym.gov.tr adresinde erişilebileceği kaydedildi.

RESMİ DUYURU

6 Ekim 2022 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı’na ait (2022-Kaymakamlık) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u erişime açılmıştır.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Ekim 2022 tarihinde saat 14.35’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecektir. Temel Soru Kitapçığı görüntüleme süreci, 26 Ekim 2022 tarihinde saat 23.59’da sonlanacaktır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI