öğrencilere yol desteğiöğrencilere yol desteği

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz günlerde öğrencileri yakından ilgilendiren öğrenci ulaşım desteği ile ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Yanık, ” Öğrencilere 500 TL’ye kadar ödeme yapacağız. Yılda iki kez olacak. Her bir öğrenciye 2 bin TL ödeme yapılacak.” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE YAPILAN DESTEK VE YARDIM ÖDEMELERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

ÖĞRENCİ ULAŞIM DESTEĞİ YILDA 2 DEFA YAPILACAK!

öğrenci ulaşım desteği

Ayrıca Bakan Yanık, ‘‘ Sosyal yardım alan ailelerin üniversite öğrencisi çocuklarına, bunlar 25 yaş altı ve lisans öğrencileri olacak, ailesinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerine yılda 2 defa gidiş-dönüş biletlerini biz temin edeceğiz. Yılda iki kez olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ‘‘ Öğrenci arkadaşlarımızın, ailelerinin yaşadığı yerdeki vakıflarımıza müracaat ederek, ulaşım biletlerini de ibraz etmek suretiyle 500 TL’ye kadar ulaşım giderlerini biz karşılıyoruz.” dedi.

Bakan Yanık 2022 yılı için, ‘‘ 25 yaş altı lisans öğrencilerine yılda 2 defa 500 TL ulaşım desteği sunulacak. 2023 yılında bu destek 750 TL olacak.” şeklinde açıklamalar yaptı.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL