sabancı vakfı bursusabancı vakfı bursu

Sabancı Vakfı bursu için son günlere girildi. Köklü ailelerden biri olan Sabancılar, öğrencilere Burs Desteği veriyor. Kurucuları oldukları Sabancı Vakfı tarafından öğrencilere her sene burs desteğinde bulunmaktalar. Öğrenciler, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla burs başvurusunda bulunmaya başladılar. Bunun üzerine, Sabancı Vakfı ihtiyaç sahibi öğrencilere 10 ay boyunca burs desteği vermektedir. Sabancı bursu başarılı öğrencilere verilmekte olup, aşağıda belirtilen şartları taşıyan öğrencilere verilmektedir.

BURS HABERLERİNİ ANINDA ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA VE SENDE ARAMIZA KATIL!

SABANCI VAKFI BURSU BAŞVURU TARİHİ VE YERİ

Sabancı Vakfı bursuna başvuru yapacak olan öğrenciler, eğitim aldıkları üniversitelerin belirlediği tarihe kadar, üniversitenin Öğrenci İşleri ya da Burs Ofisi üzerinden başvurularını yapabilirler. Üniversitenin Öğrenci İşleri tarafından farklı bir tarih belirlenmediği taktirde son başvuru tarihi 21.10.2022′dir.

SABANCI BURSU BAŞVURU ŞARTLARI

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
  • Lisans düzeyinde gördüğü öğrenimde başarılı olmak,
  • 2022 YKS sonucunda;


-Yıldız Teknik Üniversitesi,
-Orta Doğu Teknik Üniversitesi,
-İstanbul Üniversitesi,
-İstanbul Teknik Üniversitesi,
-Ankara Üniversitesi,
-Boğaziçi Üniversitesi,
-Gazi Üniversitesi,
-Ege Üniversitesi,
-Hacettepe Üniversitesi,

  • Sayısal Puanı (SAY): 480
  • Sözel Puanı (SÖZ): 425
  • Eşit Ağırlık Puanı (EA): 425
  • Dil Puanı (DİL): 465

Yukarıda yazılan üniversiteler ve puan türleri ile en az yerleştirme puanıyla kayıt yaptırmış olmak gerekiyor. Başvurular ilgili üniversitelerin burslarla ilgili yetkili birimlerine yapılmaktadır.

SABANCI VAKFI BURS ÖDEME TARİHLERİ

Sabancı Burs ödemeleri, 2022 Ekim-Haziran ayları arasında 10 ay boyunca verilecektir. Burs ücreti 2 bin TL olup, burs almaya başlanan tarihten itibaren öğrenim süresince devam edecektir.

Burs hakkında daha fazla bilgi almak için Sabancı Vakfı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız; Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da eğitim alan öğrenciler de burs başvurusunda bulunabilirler. Başvurular microfon.co internet sitesi üzerinden yapılacak, başvurular arasından bursiyer seçimi üniversitelerin burs komiteleri tarafından değerlendirilerek yürütülecektir.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL