Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023/3.Dönem sözleşmeli er temini çağrı ilanı yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023/3.Dönem sözleşmeli er temini çağrı ilanı yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi sayfasından yayımlanan duyuruda aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir.

MSB 2023/3.Dönem Sözleşmeli Er Temini Duyurusu;

1. Millî Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temin faaliyeti 06-14 Haziran 2023 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA)yerleşkesinde icra edilecektir.
2. Yoğunluk yaşanmaması açısından adayların belirtilen tarih ve saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.
3. Seçim aşaması faaliyetleri bir gün sürecektir.
4. Seçim Aşamaları;
     a. Evrak Kabul,
     b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),
     c. Fiziki Yeterlilik Testi (mekik, şınav ve düz koşu (400 metre),
     ç. Mülakat,
     d. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte (başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir) sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.
6. Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken;
    a. Bir adet dosyanın içinde takılı olarak başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı yazılmış olarak,
    b. FYT sınavlarına katılmak için eşofman, şort ve spor ayakkabısı vb. malzemeleri (Mülakata spor kıyafeti ile girilebilecektir),
    c. Tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu”nu, getireceklerdir.

7. Sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, önem arz etmektedir.
8. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecek olup başvuru şartlarını taşımayan/evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların temin süreci işlemleri hangi aşamasında olursa olsun iptal edilecektir.
9. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.
10. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
13. Başvuru sonucunuzu e-Devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız.

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası    : 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax)                                     : 0 (312) 319 43 67

Duyuruya İlişkin Dosyalar

KKK (2023-3) SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU KILAVUZU indirmek için tıklayınız.
%d blogcu bunu beğendi: