ön lisans mezunu personel alınacakön lisans mezunu personel alınacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası sözleşmeli teknisyen alımı başvuru işlemleri 7 Kasım’da sona erecek. Merkez Bankası’na en az ön lisans mezunlarından sözleşmeli teknisyen alımları için başvuru süreci 21 Ekim’de başlamıştı.

İlgili alıma başvuru yapmak isteyen adayların 1990 ve sonrasında doğmuş olması, KPSS en az 50 puan şartını yerine getirmesi ve diğer şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL

Başvurular Türkiye Cumhuryet Merkez Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden online yapılıyor. Başvuru sırasında adaylardan fotoğraf, mezuniyet belgesi, sınav sonuç belgesi, askerlik belgesi gibi belgeler talep ediliyor. Uygulama sınavı 21 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

SÖZLEŞMELİ TEKNİSYEN ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)
  • Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)
  • 01.01.2020 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • 2020 veya 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.
  • Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olma

Alıma ilişkin ayrıntılı bilgi için https://kariyerbankasi.net/merkez-bankasi-sozlesmeli-teknisyen-alimi-yapiyor/ adresini ziyaret et.