Merkez Bankası Personel AlımıMerkez Bankası Personel Alımı

Merkez bankası personel alımı için 5 Ekim‘de başlayan başvuru süreci devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na Bilişim Uzman Yardımcısı alımı yapılıyor.

Merkez Bankası‘nın resmi sayfasından yayınlanan duyuruda toplam 10 kontenjan ayrıldığı kaydedildi. Bilişim Uzman Yardımcısı olarak istihdam edilecek personeller İstanbul’da görevlendirilecek.

Merkez Bankası Bilişim Personeli alımı için başvurular 5-24 Ekim tarihlerinde alınıyor.

Başvuru yapmak isteyen adayların 1 Ocak 1990 ve sonra doğmuş olması, mezuniyet ve yabancı dille ilgili şartları yerine getiriyor olması gerekiyor.

Merkez Bankası personel alımı için başvurular bankanın insan kaynakları sayfasından alınıyor.

Şahsen ya da posta yoluyla başvurular kabul edilmiyor.

MERKEZ BANKASI BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.
01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
01.01.2020 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, uygulamalı matematik, finans mühendisliği, finansal matematik, kriptoloji, fizik, veri bilimi, yapay zekâ programlarında lisans ya da lisansüstü eğitimini tamamlamış olmak.
01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak. Başvuru tarihleri itibarıyla geçerli bir yabancı dil sınav puanına sahip olmayan adaylar, ilanda belirtilen yabancı dil sınavlarından yeterli puanı aldıklarını gösteren sınav sonuç belgelerini 13.11.2022 tarihi saat 10:00’a kadar isealim@tcmb.gov.tr adresine e-posta ile ibraz etmeleri halinde Genel Yetenek Sınavına katılabileceklerdir. Bu şekilde başvuru yapacak adayların başvuru sisteminde yabancı dil belgesi yerine, 13.11.2022 tarihi saat 10:00’a kadar sınav sonuç belgelerini ibraz edeceklerine dair imzalı dilekçelerini yüklemeleri gerekmektedir.

YENİ MEMUR ALIMI HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA.

Başvuru sürecine dair ayrıntılar için https://insankaynaklari.tcmb.gov.tr/ adresini ziyaret et.