Memur Zammı için Son Toplantı 31 Ağustos'ta Gerçekleştirilecek.Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun 4. toplantısı, beklenen sonuca ulaşamadan sona erdi. Bu önemli kurul, yarın gerçekleştireceği son toplantıyla bir karara varmayı planlıyor.

Memur Zammı için Son Toplantı 31 Ağustos’ta Gerçekleştirilecek.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun 4. toplantısı, beklenen sonuca ulaşamadan sona erdi. Bu önemli kurul, yarın gerçekleştireceği son toplantıyla bir karara varmayı planlıyor.

7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri sürecinde, Kamu İşveren Heyeti ile zam konusunda uzlaşma sağlanamamıştı. Bu nedenle yetkili konfederasyon Memur-Sen tarafından yapılan başvuru sonucunda 26 Ağustos’ta faaliyetlerine başlayan hakem kurulu, dün 4. defa bir araya geldi.

Toplantı Yaklaşık 8 Saat Sürdü

Sayıştay Başkanı Metin Yener liderliğinde gerçekleşen toplantı, yaklaşık 8 saat boyunca sürdü.

Mali hakları ele almak üzere yarın son kez bir araya gelecek olan kurul, bu önemli toplantıda 2024 ve 2025 yıllarında memur maaşları ile emekli memur aylıklarına yapılacak zam oranını belirleyecek.

Kurulun vereceği karar kesin nitelikte olacak ve buna karşı herhangi bir itirazda bulunulamayacak.

Kamu İşveren Heyeti’nin Teklifi

Kamu İşveren Heyeti, 14 Ağustos tarihindeki ilk teklifinde 2024’ün ilk altı ayında %14, ikinci altı ayında %9; 2025’in ilk altı ayında %6 ve ikinci altı ayında %5 zam önermişti. Ancak 17 Ağustos’ta yapılan revizyonla teklifini 2024’ün ilk altı ayında %15, ikinci altı ayında %10; 2025’in ilk altı ayında ise hâlâ %6 ve ikinci altı ayında %5 olarak güncellemişti. Memur ve emekli zammı netleşince bildirimle haberdar olmak için TIKLA ÜCRETSİZ İNDİR.

KARİYERBANKASİ.NET

%d blogcu bunu beğendi: