Memur ve Memur Emeklisi Maaş Zam Oranları Bugün Netleşiyor.Bugün saat 10.00'da gerçekleşecek olan toplantıyla birlikte, memur zammı konusu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun gündeminde yer alacak. Milyonlarca kamu çalışanını doğrudan ilgilendiren bu toplantıda, 2024-2025 yılları için belirlenecek olan zam oranları açıklanacak.

Memur ve Memur Emeklisi Maaş Zam Oranları Bugün Netleşiyor.

Bugün saat 10.00’da gerçekleşecek olan toplantıyla birlikte, memur zammı konusu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun gündeminde yer alacak. Milyonlarca kamu çalışanını doğrudan ilgilendiren bu toplantıda, 2024-2025 yılları için belirlenecek olan zam oranları açıklanacak.

Toplu Sözleşme İmzaları Atıldı, Ancak Uzlaşının Tam Olmadığı Maddeler Var

Son dönemde gerçekleşen toplu sözleşme süreci kapsamında, kamu çalışanlarını temsil eden taraflar arasında bazı maddelerde uzlaşma sağlanamadı. Bu nedenle son karar noktası Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na taşındı.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Hız Kesmeden Çalışıyor

Son beş günde dört ayrı toplantı gerçekleştiren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, bugün yapılacak olan son toplantıyla memur zammı konusundaki kararı belirleyecek.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu 11 Üyeden Oluşuyor

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 11 üyenin katılımıyla oluşturulmuş bir kuruldur ve bu kurulun başkanlığını Sayıştay Başkanı Metin Yener üstlenmektedir.

Zam Oranları Oylama Sonucu Belli Olacak

Toplantıda, memur maaşlarındaki zam oranlarına ilişkin maddeler oylanacak ve karar oy çokluğuyla alınacak. Kurul tarafından alınacak olan kesin karara itiraz edilemeyecek. Bu karar ile birlikte, yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisi için 2024-25 dönemi maaş zam oranları netlik kazanacak. Maaş zam oranı belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için tıkla ücretsiz indir.

Belirlenecek Zam Oranları Geniş Kesimi Etkileyecek

Belirlenecek olan zam oranlarının etkisi sadece doğrudan kamu çalışanlarıyla sınırlı kalmayacak. 65 yaş aylığı, engelli maaşı ve evde bakım maaşları gibi alanları da etkileyecek olan bu kararlar, 8 milyondan fazla kişiyi doğrudan etkileyecek.

KARİYERBANKASİ.NET

%d blogcu bunu beğendi: