KPSS ÖN LİSANSKPSS ÖN LİSANS

ÖSYM KPSS Ön lisans sınav cevap kağıtları ve aday cevaplarını erişime açtı.

ÖSYM‘nin resmi sayfasından az önce gelen duyuruda KPSS sonuçlarının açıklandığı, ilgili sonuçlara ÖSYM resmi sayfasından erişim sağlanabileceği kaydedilmişti. Sonuç duyurusunun hemen ardından bir duyuru daha az önce yayımlandı. Duyuruda adayların KPSS sınav cevap kağıtlarına ve aday cevaplarına erişiminin açıldığı kaydedildi.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL 

ÖSYM duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

09 Ekim 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ön Lisans adaylarının cevap kâğıtları ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevaplarıyla soruların cevapları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 03 Kasım 2022 tarihinde saat 14.00’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabıyla ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayılarıyla birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ÖSYM KPSS SONUÇ DUYURUSU

ÖSYM duyurusunda şu ifadeler yer alıyor:

09 Ekim 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ön Lisans sınavı’na ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarını 03 Kasım 2022 tarihinde 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları