kpss duyurukpss duyuru

Kamu Personeli Seçme Sınavı’na Lisans düzeyinden giren memur adaylarının heyecanla beklediği gün geldi çattı. KPSS Lisans sonuçları ÖSYM‘nin sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden yarın açıklanıyor.

KPSS Lisans oturumunda yayınevi soru skandalının ardından yaşanan süreç adayları oldukça yıprattı. Çok sayıda aday yeniden gerçekleştirilen sınava yeteri kadar hazırlanamadığını belirtiyor. 18 Eylül’de GY-GK Eğitim Bilimleri, 24 Eylül 2022 tarihinde KPSS Alan Bilgisi 1. Gün , 25 Eylül’de KPSS Lisans 2. gün oturumu, 2 Ekim 2022 tarihinde ise KPSS Lisans ÖABT uygulanmıştı. Söz konusu sınavlara ait sonuçlar yarın ÖSYM tarafından duyuruluyor.

Adaylar sınav sonuçlarına sonuc.osym.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra aday şifreleri ve T.C. kimlik numaralarıyla erişim sağlayabiliyor.

KPSS Lisans ile kaç memur alımı yapılacak?

2022 KPSS Lisans sonuçlarıyla önümüzdeki süreçte merkezi atama ve açıktan alımlarla kaç kişi kamuya yerleştirilecek netleşmiş değil. Yeni alım haberlerini kariyerbankasi.net olarak siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmayı sürdüreceğiz. KPSS Lisans ile ilgili tüm yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve sınava giren diğer adaylarla paylaşabilirsiniz.

YENİ MEMUR ALIMI HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.