KPSSKPSS

Sınav kitaplarına yapılan zamların ardından vatandaşlar KPSS‘ye hazırlanmakta mı lüks oldu? sorusunu sormaya başladı. Geçtiğimiz yıllara göre KPSS ve türevi sınavlara hazırlık kitaplarına yapılan zamlar can sıkmaya başladı. Artan maliyetleri gerekçe gösteren yayınevleriyle , kitap almakta zorlanan vatandaşlar orta yolu bulmakta zorlanıyor. Hammaddeye gelen zamlar, döviz ve akaryakıt zamları kitap fiyatlarını da doğrudan etkiledi.

KPSS HAZIRLIK KİTAPLARINA ART ARDA ZAM

ÖSYM’nin uyguladığı sınavlara hazırlık kitapları da bu zamlardan nasibini aldı. Son yıllarda KPSS hazırlık kitaplarına art arda zamlar dikkat çekerken , yine KPSS sınavı hazırlık kitaplarıyla ilgili skandallar da dikkat çekiyor. Vatandaşlar da KPSS‘ye olan güvenini kaybetme noktasına geliyor.

Sınav Ücretleri de Fırladı

KPSS sınav ücretleri de son yıllarda art arda yapılan zamlardan sonra sıkıntılı hale geldi. Her yıl KPSS adayları sınav ücretleriyle ilgili çözüm beklediklerini belirtse de ÖSYM sınav ücreti konusunda indirim ya da daha önceki yıllara göre daha az zam yapma noktasında yetersiz kalıyor. Olan yine memur adaylarına oluyor.

Sınavda yüksek puan almasına rağmen mülakatta elendiğini belirten gençler, sınav ücretleri konusunda tepki gösteren adaylar , artan hammadde fiyatlarını gerekçe göstererek kitap ücretlerine zam yapan üreticilerin ortak ses çıkardığı tek nokta ise enflasyon…

KPSS SINAV KİTAPLARINA YAPILAN ZAMLARLA İLGİLİ SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

KPSS hazırlık kitaplarına yapılan zamlarla ilgili düşüncelerinizi sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz…