Kıyı Emniyeti 95 Sürekli İşçi Alımı Yapacak. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü işçi alımı duyurusu yayımlandı. Resmi Gazete'de ve Cumhurbaşkanlığı SBB'de yayımlanan duyurulara göre, Kıyı Emniyetine ikinci kaptan, ikinci mühendis, deniz trafik operatörü, mühendis, avukat, büro personeli, gözcü-muhabereci, elektrik zabiti, tekniker, gemici ve yağcı ünvanlarında sürekli işçi alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Kıyı Emniyeti 95 Sürekli İşçi Alımı Yapacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü işçi alımı duyurusu yayımlandı. Resmi Gazete’de ve Cumhurbaşkanlığı SBB’de yayımlanan duyurulara göre, Kıyı Emniyetine ikinci kaptan, ikinci mühendis, deniz trafik operatörü, mühendis, avukat, büro personeli, gözcü-muhabereci, elektrik zabiti, tekniker, gemici ve yağcı ünvanlarında sürekli işçi alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Kamuya işçi, memur ve sözleşmeli personel alımlarını takip için tıkla ücretsiz indir.

Kıyı Emniyeti İşçi Alımı Şartları ve Kontenjanları

Kıyı Emniyeti işçi alımı
Kıyı Emniyeti 95 işçi alımı
Kıyı Emniyeti işçi

Kontenjan dağılımının devamı ve diğer detaylara aşağıdaki kılavuzdan erişebilirsin.

Kıyı Emniyeti İşçi Alımı Detayları

Açıklama 1- Kuruluşumuza gönderilen aday listeleri ile noter kur’ası sonucu tespit edilen aday listelerinde, ilan edilen başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Açıklama 2- Kuruluşumuza yapılacak başvurular geçersizdir. Başvurular, başvuru süreci içerisinde Türkiye İş Kurumu web sayfasından ya da Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen gidilerek yapılabilecektir.

Açıklama 3- Türkiye İş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasına müteakip sözlü sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacaktır. 

a-) Büro Personeli (Memur) için sınav konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.

 • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)
 • Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)
 • 4857 sayılı İş Kanunu (20 Puan)
 • Genel kültür(20 Puan)
  b-) İkinci Kaptan, İkinci Mühendis, Elektrik Zabiti, Deniz Trafik Operatörü, Gözcü-Muhabereci, Mühendis, Tekniker ve Avukat adaylar için sınavkonuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.
 • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)
 • Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)
 • Mesleki bilgi ve Yeterliliğin ölçülmesine ilişkin konular (40 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır. Sınavda başarılı

sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir. Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. KPSS’den muaf öncelikli adayların sınavda başarılı sayılması için sözlü sınavda kurul üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Bu adaylar için sözlü sınav (mülakat) sonucu atanmaya esas başarı puanını oluşturur. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri Kuruluşumuz internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

c-) Gemici ve Yağcı ünvanında işe alınacak olan adaylar öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından doğrudan noter kur’ası ile atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday tespit edilecektir.

Başvuru Tarihleri ve Yeri

Kıyı Emniyeti işçi alımı başvuruları 20 Kasım-24 Kasım 2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden gerçekleştirilecek. İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanları sayfasından, iş yeri türü kısmında “Kamu” seçeceği seçip arattığınızda karşınıza işçi alımının detayları gelecektir.

KARİYERBANKASİ.NET 

%d blogcu bunu beğendi: