Mont ve Bot FiyatlarıMont ve Bot Fiyatları

Kış öncesi vatandaşların en çok merak ettiği konulardan birisi de kışlık kıyafetlerin pahalılık durumu oldu.

Artan döviz fiyatları, enflasyon canavarı, üretim ve tedarikteki sıkıntılar üst üste binince giyim sektörü de can çekişir hale geldi.

Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl kışlık kıyafet fiyatlarında büyük artışlar bekleniyor. Sektör temsilcileri, artan maliyetler nedeniyle zamların kaçınılmaz olduğunu belirtiyor. Geçen yıla göre sadece nakliye masraflarının bile gündeme alınmasıyla yüksek zamların kaçınılmaz olacağı vurgulanıyor.

MONT VE BOT FİYATLARI FIRLADI

Mont, bot , şapka vb. ürünlerin fiyatlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 100’ün de üzerinde zam görülebilir. Havaların soğumasıyla kışlık alışverişe çıkan vatandaşlar mağazalarda karşılaştıkları manzarayla kış öncesi adeta donup kalıyor. İnternet mağazalarında da durum farksız.

ALTIN MI ALSAM, MONT MU ?

Mağazalarda ve internet sitelerindeki satış rakamlarıyla adeta şok olan vatandaşlar, gram altın fiyatlarını da geride bırakan ve görece daha kalitesiz montları , ve yine 1000 TL’nin de üzerinde seyreden botları alırken, “Altın mı alsam, mont mu, bot mu?” şeklinde kara kara düşünüyor. Giyim sektöründeki bu sıkıntıların çözümü için bir adım atılıp atılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Kışlık alışveriş yaptınız mı, fiyatlar konusundaki yorumlarınız neler?