ihtiyaç sahiplerineihtiyaç sahiplerine

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi hanelere yakacak yardımı yapılıyor. Kış aylarında olduğumuz bu günlerde havalar iyice soğumaya başladı. Enflasyonun artması nedeniyle gelir seviyesi düşük aileler kışın faturalarını ödemekte zorlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımlar kapsamında vatandaşlara kömür yardımında bulmaktadır. Kömür yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 3294 sayılı kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi hanelere veriliyor. SYDV, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden bedelsiz olarak temin edilen kömürün ulaştırılması şeklinde yakacak yardımında bulunuyor.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL

yakacak yardımı

YAKACAK YARDIMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

18 yaşından büyük ve sosyal güvencesi olmayan haneler ile sosyal güvencesi olan, ancak hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler yakacak yardımına başvuru yapabilmektedir.

KÖMÜR YARDIMI İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yakacak yardımı SYD tarafından yapılıyor. İhtiyaç sahibi aileler T.C. Kimlik Kartıyla bulundukları ildeki SYD‘ye başvurarak detaylı bilgi alabilirler.

YAKACAK YARDIMI ZAMANI VE MİKTARI

Hanelere dağıtılacak kömür miktarı bölgenin iklim koşulları, geçmiş yıllara ait dağıtım miktarları ve kömürün ısıl değerleri dikkate alınarak Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenmektedir. Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen sevkiyat programına göre teslimatlar kış ayları öncesinde gerçekleştirilmektedir.

Kömür yardımı ile ilgili daha fazla detay için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesini https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET-İSTANBUL