İş Bankası Emeklilere Promosyon Ödemesiİş Bankası Emeklilere Promosyon Ödemesi

Türkiye İş Bankası emeklilere 7500 TL ‘ye kadar promosyon ödemesi yapacak. SGK emeklileri, emeklilik döneminde bankacılık işlemlerinde İş Bankası’nı tercih etmeleri durumunda 7500 TL’ye kadar emekli maaş promosyonu ödemesi alabiliyor.

YENİ PROMOSYON ÖDEMESİ HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.

Konuya dair İş Bankası’nın resmi sayfasından yapılan bilgilendirmede, 1 Eylül ile 31 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak kampanyaya dair, “T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma ile 1 Eylül 2022 – 31 Ekim 2022 tarihleri arasında geçerli kampanya çerçevesinde ilk emekli maaş ödemesi için İş Bankası’nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 7.500 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor. Üstelik SGK emekli maaşını İş Bankası’na taşıyanlar, Maximum Kart ve ek kartları için ücret ödemiyor, birçok ayrıcalık ve avantajdan da yararlanabiliyor.” ifadeleri yer alıyor.

Emekli Maaşı Başvuru Sürecine İlişkin Açıklamada ise şu bilgilendirme yer alıyor:

Emekli Maaşımı İş Bankası’ndan Nasıl Alırım?

Yeni emekli olacaklar;

  • SSK veya Bağkur’dan emekli olacaklar ise SGK İl Müdürlüklerine şahsen başvurarak İş Bankası’nı tercih edebiliyor.
  • Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise, çalışmakta oldukları kuruma verecekleri dilekçede maaş ödemelerine aracılık edecek banka olarak İş Bankası’nı seçebiliyor.
  • Bu işlemlerin ardından yapılması gereken, yalnızca İşCep, İnternet Şubesi veya İş Bankası şubeleri aracılığıyla emekli maaşını İş Bankası’ndan almak istediği hesabı belirlemek için talimat vermek ve promosyon başvurusunda bulunmak.*
  • (*) Yeni emekli olan kişilerin ilk maaş, ikramiye ve diğer ödemeler adı altında İş Bankası’na gönderilen ödemelerini almak üzere öncelikle Şubelerimize müracaat etmesi gerekmektedir.

Emekli Maaş Taşıma Süreci

Şubeye gitmeden İşCep, İnternet Şubesi aracılığı ile kolayca; ya da dilerseniz İş Bankası şubelerine uğrayarak emekli maaşınızı İş Bankası’na taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz. Emekli maaşınızı farklı bir bankadan yada PTT aracılığı ile alıyorsanız ve maaşınızda hiçbir bloke bulunmuyorsa, maaş taşıma ve promosyon başvurusu işlemleriniz için şubelere başvurmanıza gerek bulunmamaktadır.

Şubeye gitmeden İşCep ve İnternet Şubesi maaş taşıma ve promosyon başvurusu için takip edebileceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir:

  • İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
  • İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu
  • İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
  • İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu

Ayrıca şubeye gelmeden, e-Devlet’ten banka değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet’e İnternet Şubesi ve İşCep aracılığıyla herhangi bir şifreye gerek duymadan giriş yapabilirsiniz. Maaş taşıma işleminiz ardından İşCep, İnternet Şubesi, Telefon Şubesi ve İş Bankası şubeleri aracılığı ile talimatlarınızı hızlıca verebilirsiniz.

Emeklilere 7500 TL promosyon ödemesiyle ilgili tüm ayrıntılara https://www.isbank.com.tr/sgk-emeklilerine-ayricaliklar adresinden erişebilirler.