İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Tarihi Yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfasından yayımlanan duyuruda, ilköğretim ve öğretim kurumlarının bursluluk sınavının 21 Nisan 2024 tarihinde yapılacağı aktarıldı.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Tarihi Yayımlandı.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Tarihi Açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfasından yayımlanan duyuruda, ilköğretim ve öğretim kurumları bursluluk sınavının 21 Nisan 2024 tarihinde yapılacağı aktarıldı.

Sınavlarla ilgili son dakika duyurularını takip için tıkla ücretsiz indir.

Milli Eğitim Bakanlığı sayfası üzerinden yayımlanan resmi duyuruda,aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Resmî ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve özel eğitim ortaokullarının 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin bursluluk hakkından faydalanabilmeleri için her yıl düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nın (İOKBS) gelecek yıl gerçekleştirileceği tarih belli oldu.

Sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde düzenlenecek. 

Daha önce öğretim yılı bitmeden yapılan bursluluk sınavları, koronavirüs salgını nedeniyle eylül ayı itibarıyla gerçekleştiriliyordu. Bu yıl 2023 – 2024 eğitim öğretim yılı sona ermeden yaz tatili öncesinde öğrencilerin güncel bilgileriyle sınava girebilmeleri için 21 Nisan 2024 tarihinde, eğitim öğretim yılı tamamlanmadan yapılacak.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgiler ise yayımlanacak olan “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2024″te yer alacak.

KARİYERBANKASİ.NET