togg ikinci eltogg ikinci el

Yerli otomobil TOGG’un banttan indirilmesiyle birlikte binlerce vatandaş yeni otomobilin fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağını merak etmeye başladı. TOGG satışları henüz başlamasa da TOGG için bir piyasa oluştuğu kesin.

Sahibinden internet sitesinde ‘TOGG alacağım için satılık’ tarzında ikinci el otomobil satış ilanları görülmeye başlandı. TOGG için siparişler henüz alınmıyor, fiyat ta netleşmiş değil.

TOGG konusunda en net açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Erdoğan, 29 Ekim’deki banttan iniş töreninde yaptığı açıklamada TOGG ön siparişleri ve fiyatına ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

Vatandaşlarımız TOGG’a nasıl sahip olacak. Yeni nesil bir girişim olan TOGG aracısız bir şekilde vatandaşlarımızla buluşacak. Tıpkı diğer yeni nesil araç üreticileri gibi TOGG da satış işini dijital ve fiziksel deneyimi birleştirerek çözmeye kararlı. Vatandaşlarımız TOGG siparişlerini Şubat’ta başlayacak ön satışla birlikte verebilecekler.

Ön satış ve sipariş şartları vakti geldiğinde şirket tarafından açıklanacak. Aracın fiyatı ne olacak? TOGG’un fiyatının piyasa şartlarında rekabetçiliğin sağlanacağı şekilde tespit edileceğine babayiğitlerle karar verdik. Önümüzdeki senenin Mart ayı sonunda pazara çıkacak ürünün fiyatının bugünden ilanı hem doğru hem mümkün değil. Ön satışın başlayacağı Şubat ayında TOGG’un fiyatı da açıklanacak. Hiç telaşa gerek yok.