900 personel alımı900 personel alımı

Adalet Bakanlığı’na 500, Hazine ve Maliye Bakanlığına 400 yeni personel alımı olmak üzere toplamda 900 personel alımı için süreç başlıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığına 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alımı için ön başvuru süreci 27 Ekim’de ÖSYM üzerinden başlayacak. Başvurular 2 Kasım’a kadar devam edecek. 

Söz konusu alım için başvuru yapmak isteyen adayların başvuru kılavuzunu dikkatle incelemesi gerekiyor. Adaylar, alıma dair detaylı habere erişmek için https://kariyerbankasi.net/hazine-ve-maliye-bakanligi-400-mali-hizmetler-uzman-yardimcisi-aliyor/ adresini ziyaret edebilir.

900 personel alımının 500’ü Adalet Bakanlığına..

YENİ MEMUR, POLİS, ASKERİ PERSONEL, ÖZEL SEKTÖR İŞ HABERLERİ İÇİN TIKLA

ADALET BAKANLIĞINA 500 İCRA MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI ALIMI YAPILIYOR

Adalet Bakanlığına 500 icra müdür ve müdür yardımcısı alınıyor. İlgili alım için başvurular 10-16 Kasım tarihleri arasında alınacak. İcra müdür ve müdür yardımcısı alımı yazılı sınavı 25 Aralık’ta uygulanacak. İlgili alıma başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak genel şartlar ise şu şekilde sıralandı:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve daha sonra olanlar)

c) Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,

d) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) 7/4/2021 tarihli ve 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,

f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

g) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

h) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

ADAYLAR İCRA MÜDÜR YARDIMCISI ALIMI DETAYLARI İÇİN YUKARIDAKİ BAĞLANTIYI KULLANABİLİR.