para yardımıpara yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, öğrencilere Şartlı Eğitim yardımı desteği veriyor. Sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi olan ailelere, çocukların örgün eğitimlerine devam etmeleri için eğitim yardımı yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgilere göre, Şartlı Eğitim Yardımı ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine verilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın verdiği eğitim yardımından faydalanmak için belirlediği şartları taşıyor olmanız gerekiyor.

SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

ŞARTLI EĞİTİM YARDIMI KİMLERİ KAPSIYOR?

eğitim yardımı

Sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere, çocukların örgün eğitime devam etmeleri ve okulun açık olduğu aylarda bir ay içerisinde 4 günden fazla devamsızlık yapmamaları şartıyla yapılan yardımlardır.

EĞİTİM YARDIMINDAN KİMLER FAYDALANIR?

Şartlı eğitim yardımı için ilköğretim ve ortaöğretim çağında çocuğu olan aileler faydalanıyor.

EĞİTİM YARDIM TUTARI NE KADAR?

Şartlı eğitim yardım tutarı İlköğretim erkek öğrencilere aylık 90 TL, İlköğretim kız öğrencilere aylık 100 TL, Ortaöğretim erkek öğrencilere aylık 130 TL, Ortaöğretim kız öğrencilere aylık 150 TL tutarında ödemeler yapılmaktadır. Ödemeler her ay için hesaplanıp, 2 ayda bir yapılmaktadır. Eğitim yardımı için T.C. Kimlik kartınızla bulunduğunuz yerdeki PTT şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Şartlı eğitim yardımıyla ilgili detaylara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sayfasından https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ulaşabilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL