feto operasyonu1feto operasyonu1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara merkezli gerçekleştirilen FETÖ operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu‘nun açıklamalarından satır başları:

Örgütün yurt dışına firar etmiş üst düzey mahrem sorumlular tarafından verilen talimatlar doğrultusunda örgütten kopmaların engellenmesi, örgütün canlı tutulması, faaliyetlerin uygulamaya devam edilmesi konusundaki tespitler üzerine gerçekleştirilen operasyondur.

FETÖ terör örgütünün güncel yapılanmasında görev alan , örgütsel talimatlara harfiyen uyan örgüt mensuplarına düzenli ve sistematik olarak para transferinde bulunulduğu anlaşılmıştır.

Yaklaşık 8 ay boyunca gerek kargo , gerek bankamatik üzerinden gerçekleşen ve gerçekleştirilen para transferi tamamen yurt dışı kaynaklıdır.

fetö operasyonu

MASAK’ın buradaki katkısı, emniyet birimlerinin her birinin ayrı ayrı ortaya koyduğu başarılı operasyon sonucunda bu düzenli para aktarımı tespit edilmiştir.

Yaklaşık 3-6 bin TL arasında bu örgüt mensuplarına yurt dışındaki örgüt mensupları tarafından, Türkiye’deki örgütün ayakta tutulabilmesi , örgütün finansal yapısının devam ettirilebilmesi için aktarılan bir sistem.

Kartsız işlemler, fiziki buluşma ve kargo içerisine para gizleyerek para aktarıldı.

704 gözaltı talimatı alındı, bu talimatlardan 543’ü gözaltına alındı.

Bir şafak baskını yapılmadı. Bizim teknik cihazlarına özellikle telefonlarına ihtiyacımız vardı. Şu ana kadar da bir çoğunu sağlayabildik. Gazi Turgut Aslan operasyonu…

59 İlde eş zamanlı icra edilmiştir. Operasyonla ilgili diğer ayrıntılar tüm basınla paylaşılacaktır.

Tüm terör örgütleriyle mücadelemizi sürdüreceğiz.

KARİYER BANKASI