1000 SERVİS GÖREVLİSİ ALIMI1000 SERVİS GÖREVLİSİ ALIMI

Halkbank 1000 servis görevlisi alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

Halkbank’ın resmi sayfasından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruda, bankaya 1375 personel alımı yapılacağı duyurulmuş, alımlarda 1000 servis görevlisi için kontenjan ayrılmıştı. Peki Halkbank 1000 servis görevlisi alımında şartlar neler, kimler başvuru yapabilir, başvurular nereden yapılıyor? işte detaylar…

HANGİ ŞEHİRLER İÇİN SERVİS GÖREVLİSİ KONTENJANI AYRILDI

SERVİS GÖREVLİSİ ALIMI ŞARTLARI

Servis görevlisi alımı için başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak şartlar şu şekilde:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,
 • Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alımsatımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından, bilişim alanında işlenen suçlardan hükümlü bulunmamak,
 • Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
 • 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,
 • Başvuru için Tablo-1’de belirtilen il ve illere bağlı ilçelerde ikamet etmek zorunludur. Adaylar Mernis’ten teyit edilen ikamet iline başvuru yapmış sayılacaktır. İkamet ili Tablo-1’de yer almayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Üniversitelerin/yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-2’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak, Tablo-2’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak; Veya Tablo-2’de belirtilen bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olmak,
 • Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 31.12.2023 tarihine kadar tecilli olmak (Yazılı sınav gününe kadar askerlik hizmetini tamamlayacak olan adaylar ile bedelli askerlik başvurusunda bulunmuş ve celp dönem tarihi kesinleşmiş adayların başvuruları kabul edilebilecektir.)
 • Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak,
 • Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak, Şartlarının tamamının sağlanması gerekmektedir. Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları, sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınavları kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmazlar, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile ilişikleri derhal kesilir.

1000 SERVİS GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

1000 Servis görevlisi alımı için başvuru işlemleri 13 Kasım’a kadar https://halkbank.istanbul.edu.tr adresinden yapılıyor.