Etiket: tüik işsizlik rakamları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Temmuz-Eylül dönemine ait iş gücü istatistiklerini kamuoyuyla paylaştı. Bu dönemde işsizlik oranında yaşanan önemli bir değişiklik dikkat çekiyor.
TÜİK İşsizlik Rakamlarını Açıkladı.Türkiye İşsizlik Oranı Temmuz Ayında Yüzde 9,4'e Geriledi.Türkiye'de işsizlik oranı, Temmuz ayında bir önceki aya göre 0,2 puan azalarak yüzde 9,4 seviyesine geriledi. Bu önemli veri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan iş gücü istatistikleri kapsamında ortaya çıktı.
TÜİK Haziran Ayı İşsizlik Rakamlarını Açıkladı.TÜİK, Haziran 2023'e Ait İş Gücü İstatistiklerini Yayımladı. 15 Yaş ve Üzeri Kişilerde İşsiz Sayısı Bir Önceki Aya Göre 2 Bin Kişi Artarak 3 Milyon 337 Bin Kişi Oldu. İşsizlik Oranı İse 0,1 Puan Artarak Yüzde 9,6 Seviyesinde Gerçekleşti. İşsizlik Oranı Erkeklerde Yüzde 7,8 İken Kadınlarda Yüzde 13,2 Olarak Tahmin Edildi.
TÜİK Mayıs Ayı İşsizlik Rakamlarını Açıkladı.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayı işgücü istatistiklerini açıkladı. Bu verilere göre, işsizlik oranı bir önceki aya göre 0,5 puan azalarak yüzde 9,5 seviyesine geriledi. İşsiz sayısı da 193 bin kişi azalarak 3 milyon 328 bin kişiye düştü. Özellikle kadınlarda işsizlik oranı yüzde 13,0 olarak gerçekleşti.