Etiket: adalet bakanlığı

Adalet Bakanı Duyurdu! Yeni Personel Alımı Geliyor.Adalet Bakanı Yılmaz Tunç katıldığı TV programında personel alımına ilişkin soruyu cevapladı. Bakan Tunç yaptığı açıklamada, "Şimdi tabii yargı teşkilatımız 24 bin hakim ve savcı, yaklaşık 180 binde personelden ibarettir. Bunun yarısından bir fazlası cezaevlerimizle ilgili personelimiz. İhtiyaç olduğu sürece biz tabii ki Maliye Bakanlığımıza bildiriyoruz. Bize verilen bir kadro söz konusu. Şimdi 1000 hakim ve savcımızın mülakat süreci devam ediyor. Tabii hukuk mesleklerine giriş sınavını yıla 2 kez yapacağız. Çünkü bütünleme sınavlarına kalan öğrencilerimizde olabilir. Onların girebilmesi bakımından. Bir de sınavı geçemeyip, 1 yıl beklememesi içinde özellikle hem avukatlık stajına başlayacak. 2 kere sınav yapacağız. Biz her yıl emekli olan ve ihtiyacımız ne kadarsa tüm bunları belirliyoruz ve alım süreçlerini gerçekleştiriyoruz. Yine zabıt katibi alımı, mübaşir alımı, infaz koruma memuru alımıyla ilgili çalışmalarımız olacak. Tabii bunların sayılarını şu anda bizim vermemiz mümkün değil. Ama zaman içerisinde bunu açıklayacağız." dedi. Duyurular yayımlandığında bildirimle haberdar olmak için tıkla ücretsiz indir.
Adalet Bakanlığı 406 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sayfasından yayımalan duyuruda, Bakanlığa 132 psikolog, 52 pedagog ve 222 sosyal çalışmacı kadrosuna personel alımlarında “kontenjan nedeniyle yerleştirmeye hak kazanamayan” (yedek) adayların yerleştirme işlemlerine devam edildiği, yapılan atamalar neticesinde; ilan edilen kadrolardan halen 46 psikolog ve 18 sosyal çalışmacı kadrosunun boş bulunduğu aktarıldı.
Adalet Bakanlığı 64 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, mühendis, bilişim ve çözümleyici pozisyonları için personel alımı sözlü sınav sonuçlarının açıklandığı aktarıldı.
2023 Adalet Bakanlığı Sınavları Sonuçları Açıklandı. ÖSYM sayfasından yayımlanan son dakika duyurusunda, 3-24 Aralık 2023 tarihlerinde uygulanan 2023 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Yardımcılığı Yazılı Yarışma Sınavı (2023-Adli Yargı), 2023 Adalet Bakanlığı Avukatlar için Adli Yargı Hâkim ve Savcı Yardımcılığı Yazılı Yarışma Sınavı (2023-Adli Yargı-Avukat) ve 2023 İdari Yargı Hâkim Yardımcılığı Yazılı Yarışma Sınavı (2023-İdari Yargı) sonuçlarının açıklandığı aktarıldı.
Adalet Bakanlığı CTE 60 Personel Alımı Yapacak. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne sosyal çalışmacı, veteriner, mühendis (inşaat, gıda, makine, ziraat), diyetisyen ve fizyoterapist olmak üzere 24 şehirde sözleşmeli personel alımı yapılacak.
Adalet Bakanlığı 67 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan son dakika duyurusuna göre, Adalet Bakanlığına 17.10.2023-15.11.2023 tarihleri arasında sözleşmeli psikolog ve sosyal çalışmacı pozisyonlarına personel alımı için yapılan sözlü sınav sonucunda yerleştirmeye hak kazanan adaylarlan istenilecek belgelerin ilan edildiği aktarıldı.
Adalet Bakanlığı 406 Memur Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı.Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, 32 psikolog, 52 pedagog ve 222 sosyal çalışmacı kadrosuna personel alımı kapsamında, 06.03.2023-31.03.2023 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucuna göre asil olarak yerleştirmeye hak kazanan adayların atama işlemlerinin tamamlandığı aktarıldı.Asil adayların yerleştirme işlemleri sonucunda; 60 psikolog, 35 pedagog ve 18 sosyal çalışmacı kadrosu boş kaldığı kaydedildi.
Adalet Bakanlığına 1413 Kadro İhdas Edildi. 26 Aralık 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlana duyuruda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Adalet Bakanlığı 1413 boş kadro ihdas edildi.
Adalet Bakanlığı 419 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan son dakika duyurusunda, 419 sözleşmeli personel alımı kapsamında sözlü sınav sonuçlarının açıklandığı aktarıldı.