İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alımı duyuruları art arda yayımlandı. Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan duyurulara göre, 5 bin 172 temizlik görevlisi alımı yapılacak. Başvuracak adaylarda en az ilkokul mezuniyet şartı aranıyor. Her firmanın başvuru şartları değişiklik gösterebiliyor. Bu neden adayların şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alımı duyuruları art arda yayımlandı. Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan duyurulara göre, 5 bin 172 temizlik görevlisi alımı yapılacak. Başvuracak adaylarda en az ilkokul mezuniyet şartı aranıyor. Her firmanın başvuru şartları değişiklik gösterebiliyor. Bu neden adayların şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alımı duyuruları art arda yayımlandı. Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan duyurulara göre, 5 bin 172 temizlik görevlisi alımı yapılacak. Başvuracak adaylarda en az ilkokul mezuniyet şartı aranıyor. Her firmanın başvuru şartları değişiklik gösterebiliyor. Bu neden adayların şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Kamuya ve özel sektöre personel alımlarından anında haberdar olmak için TIKLA ÜCRETSİZ İNDİR.

5172 TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAK İLLER

temizlik görevlisi alımı
temizlik görevlisi alımı

Şırnak, Adana, Manisa, Kocaeli, Gaziantep, Ankara, Antalya, İzmir ve İstanbul başta olmak üzere birçok şehire temizlik görevlisi alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Temizlik görevlisi alımı başvuruları İŞKUR resmi sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor. İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanları kısmından gerekli yerleri doldurup arattığınızda, kendinize uygun alımlara başvuru yapabilirsiniz.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ NE İŞ YAPAR?

Çalıştığı işletmelerin çalışma prensibi doğrultusunda tüm temizlik ekipmanlarının doğru ve etkili bir şekilde kullanılarak temiz hale getirilmesini sağlar şeklinde cevaplanabilir. Bu işi gerçekleştirirken de çevre koruma düzenlemelerine, mesleki verimlilik ve kalite standartlarına uyumluluğu da sağlaması gerekir. 

Temizlik görevlisi görevleri arasında çalışılan alanın havalandırılmasını sağlamak, 

Temizleme ve süpürme işlemlerini gerçekleştirmek, yüzeydeki kir ve tozları almak, çalışma alanındaki çöpleri toplamak, cam silmek, zeminleri parlatmak gibi işler yer alır. 

Bu işleri gerçekleştirirken her şeyden önce kendi temizliğine özen göstermelidir. 

Temizlik görevlisi görev tanımı itibariyle vakumlama, otomatla süpürme, sanayi süpürgeleri ile üretim alanlarını temizleme, temizleme işleminden zarar görme ihtimali olan malzeme ve eşyaları koruma önlemi alma husularından da sorumludur. 

Üretim yapan büyük işletmelerde üretim sahası içerisinde, idari ofis binalarında ya da bina dışındaki genel temizlik alanından sorumlu tutulur. Bürolarda çalışan temizlik görevlisi tuvalet, lavabo, idari ofis camları, tüm teknik donanımları, masa, dolap ve tüm yüzeylerin temizliğini gerçekleştirir. Üretim yapılan işletmelerde sahada çalışan temizlik görevlisi iş tanımı içerisinde makine ve teçhizatların temizliği, saha zemininin toz, kir ve tüm lekelerden arındırılmasını sağlama, üretim alanındaki lavabo ve tuvaletlerin temizliği, dezenfektan solüsyonları ile uygun hijyen sağlama, atık deposu, tıbbi ve üretim atıklarını toplama gibi işler bulunur.

Görev ve sorumluluklarını gerçekleştirirken günlük, haftalık ya da aylık temizlik planı üzerinden çalışmasını tamamlar. Tüm bu görev tanımlarının yanı sıra amirleri tarafından kendisine verilecek görevleri de üstlenerek yerine getirir.

Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335 ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET