doğalgaz yardımlarıdoğalgaz yardımları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi hanelere doğal gaz yardımı yapılıyor. Öte yandan yılın son aylarına girdiğimiz şu günlerde, havalar günden güne soğumaya devam ediyor. Bazı haneler, özellikle bebekli evler şimdiden doğal gaz yakmaya başladı. Bu nedenle gelir düzeyi düşük haneler, faturalarını ödemekte zorlanıyorlar. Yükselen enflasyon ve artan fiyatlar nedeniyle kışın herkes için zor geçeceği belli oluyor. Tam da bu noktada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan sosyal yardımlar imdada yetişiyor. Hane içinde tek çalışan ya da, gelir düzeyi düşük haneler bu doğal gaz tüketim desteğinden faydalanabilirler.
YAPILAN SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

DOĞAZ GAZ DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANIR?

doğal gaz yardımı
  • Türkiye Vatandaşı olanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde destek programına başvuruda bulunanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde kayıtlı mesken türünde Doğal Gaz aboneliği olanlar,
  • SYD Vakıflarınca ön eleme kriterlerini geçen ve hak sahipliği kararı verilen kişiler,

Doğal Gaz Tüketim Yardımı için Gerekli Evraklar

T.C. Kimlik Kartı adına kayıtlı mesken türü aboneliği haiz doğal gaz faturası/ön ödemeli sayaç kartı olması gerekmektedir.

Doğal Gaz Yardımı Tutarı

Doğal Gaz Tüketim yardımı için tutarlar bölgenin iklim koşullarına göre ısıl harita temel alınarak hazırlanan liste kapsamından hane başı 2022 yılı için yıllık 450 TL ile 1.150 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Yardım Ödeme Tarihi

Isıl harita baz alınarak belirlenen tutarlar ödeme dönemlerine göre iki eşit taksitte ödenecek olup, birinci ödeme Mart/Nisan, ikinci ödeme ise Ekim/Kasım aylarında yapılıyor.

Sonuç olarak doğal gaz yardımıyla ilgili daha fazla bilgi için https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL