DOĞAL GAZ YARDIMIDOĞAL GAZ YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımlar kapsamında, ihtiyaç sahibi hanelere Doğal Gaz Yardımı veriyor. Ekim ayı içinde Doğal Gaz Tüketim Desteği ücretlerine zam geldi. Geçtiğimiz günlerde 450 TL ile 1150 TL fiyat aralığında olan yardım ödemeleri, 900 TL ile 2500 TL fiyat aralığına çıkarıldı.2022 yılında başlayan Doğal Gaz yardımı özellikle kış aylarında vatandaşlar için kurtarıcı oluyor. Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde, soğuk havalar kendini göstermeye başladı. Vatandaşlar faturaları şimdiden nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Başvuru şartlarını yerine getiren gelir düzeyi düşük olan aileler Doğal Gaz yardımına başvurabilirler.

SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL.

doğal gaz yardımı

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  • Türkiye Vatandaşı olanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde destek programına başvuruda bulunanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde kayıtlı mesken türünde Doğal Gaz aboneliği olanlar,
  • SYD Vakıflarınca ön eleme kriterlerini geçen ve hak sahipliği kararı verilen kişiler,

DoğalGaz Yardımı için Gerekli Evraklar

T.C. Kimlik Kartı adına kayıtlı mesken türü aboneliği haiz doğal gaz faturası/ön ödemeli sayaç kartı olması gerekmektedir.

Doğal Gaz Yardımı Tutarı

Doğal Gaz Tüketim yardımı için tutarlar bölgenin iklim koşullarına göre ısıl harita temel alınarak hazırlanan liste kapsamından hane başı 2022 yılı için yıllık 900 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Yardım Ödeme Tarihi

Isıl harita baz alınarak belirlenen tutarlar ödeme iki dönemde gerçekleştirilmektedir.

Doğal gaz yardımıyla ilgili daha fazla bilgi ve başvuru ekranı için https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL