DMO PERSONEL ALIMDMO PERSONEL ALIM

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) personel alımı başvuru işlemlerinde son saatlere girildi. DMO personel alımı için 24 Ekim’de başlayan başvuru işlemlerinde sona gelindi.

İlgili alıma başvuru yapmak isteyen adayların KPSS en az 80 puan şartının yanı sıra diğer şartları da yerine getirmesi gerekiyor. DMO personel alımı başvuruları Kariyer kapısı üzerinden yapılıyor. Başvurular, https://www.turkiye.gov.tr/devlet-malzeme-ofisi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresinden e-Devlet şifreleriyle yapılacak.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL

Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak şartlar ise şu şekilde:

a) Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak,
b) 01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
c) En az dört yıl lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
d) ÖSYM tarafından yapılan 2021 ve 2022 Kamu Personel Seçme Sınavlarında, KPSSP48 puan türünden (80) seksen ve daha yüksek puan almış olmak [sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuruda bulunan adaylardan, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, ilk (120) yüz yirmi kişi sınava alınacak olup, eşit puan almış olmaları nedeniyle 120 nci sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaklardır.]
e) Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak,
f) Ofis Müfettişliği karakter ve vasıflarını haiz bulunmak (Bu husus, sadece yazılı sınavı kazanan adaylar yönünden sözkonusu olup; sözlü sınavdan önce, Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılacak inceleme ile tespit edilir)

12 BİN POLİS ALINACAK

Bu arada EGM Polis Akademisi Başkanlığı 12 bin yeni polis alımı duyurusu yayımladı. Ayrıntılar için https://kariyerbankasi.net/29-donem-pomem-12-bin-polis-alimi-basvuru-sartlari-nasil-olacak/ adresini ziyaret edebilirsin.