Dışişleri Bakanlığı 55 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı sayfasından yayımlanan duyuruda, koruma ve güzenlik görevlisi ile destek personel alımı(şoför) alımı kapsamında KPSS puanlarına göre sıralı asil ve yedek adayların listelerinin açıklandığı aktarıldı.

Dışişleri Bakanlığı 55 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı.

Dışişleri Bakanlığı sayfasından yayımlanan duyuruda, koruma ve güzenlik görevlisi ile destek personel alımı(şoför) alımı kapsamında KPSS puanlarına göre sıralı asil ve yedek adayların listelerinin açıklandığı aktarıldı.

2024 yılı yeni işçi, memur ve sözleşmeli personel alımlarından anında haberdar olmak için Kariyer Bankası mobil uygulamasını tıkla indir, tüm memur alımlarından haberin olsun.

Dışişleri Bakanlığı sayfasından yayımlanan resmi duyuruda aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Destek Personeli (Şoför) Alımına İlişkin Duyuru, 29 Mart 2024

13-27 Kasım 2023 tarihleri arasında Bakanlığımıza yapılan Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Destek Personeli (Şoför) başvuruları arasından KPSS puanlarına göre sıralı asil ve yedek adayların listeleri aşağıdaki bağlantılarda sunulmuştur. 

1. Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)

2. Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın)

Başarı listesine giren asil adayların aşağıda kayıtlı belgelerle birlikte 19.04.2024 günü mesai bitimine kadar Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne (C Blok 423 no’lu oda) başvurmaları gerekmektedir.

– Beyaz fon üzerinde ön cepheden çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf (Erkek adaylar için gömlek ve kravatlı),

– KPSS sonuç belgesi,

– Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi,

– Erkek adaylardan askerlik görevini tamamlamış olanlar için terhis belgesi (askerlik başlangıç ve bitiş tarihlerini gösterir belge); diğer adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belgenin aslı veya fotokopisi,

-Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet döküm belgesi (mevcutsa),

-Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı aslı ve iki adet fotokopisi,

– Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18’inci maddesinde belirtilen ve 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde “silahlı özel güvenlik görevlisi olur” ibareli ve adayın boy ve kilo ölçümünü de içeren geçerlilik süresi devam eden sağlık kurulu raporu. 

– Geçerlilik süresi devam eden Özel Güvenlik Kimlik Kartı (Silahlı) ve iki adet fotokopisi,

– Başvuru sırasında sisteme yüklenen belgelerin asılları (Belgelerden geçerlilik süresi dolmuş olanların yenilenmesi gerekmektedir).

İlanda belirtilen şartları sağlamadığı anlaşılan veya belirtilen süre içerisinde başvuruda bulunmayan asil adaylar haklarını kaybedeceklerdir.

Asil adaylardan göreve başlamayanların yerine en yüksek puanlı adaydan başlanmak üzere yedek adaylar davet edilecektir.

Saygıyla duyurulur.

Kaynak gösterilmeden kopyalanan haberler için uyarı yapılmadan yasal süreç başlatılacaktır.

KARİYERBANKASİ.NET